ClickCease

Kaip prižiūrėti lango apkaustus?

Kaip prižiūrėti lango apkaustus?Besirenkantys naujus plastikinius langus daugiausia domisi stiklo paketu ir plastikinio lango profiliu. Bet ar žinote, kad yra ir dar viena ne mažiau svarbi plastikinio lango dalis – apkaustai, dažnai vadinami furnitūra? Tai visuma elementų ir mechanizmų, kurie užtikrina plastikinio lango varstymą, reguliavimą, o kartais ir apsaugą nuo įsilaužimo. Plastikinių langų apkaustai yra „atsakingi“ už lango patvarumą, varstymo patogumą ir saugumą, todėl jei norite didžiausio funkcionalumo, lango apkaustus reikia tinkamai prižiūrėti. Dažnai pasitaiko, kad jų priežiūra susirūpinama tik tada, kai langas išsideformuoja, praranda sandarumą ar dar blogiau – kai į namus įsilaužiama būtent per langą. Arba kai langas pradeda nebeužsidaryti ar varčia pradeda „lipti“ ant rėmo, tuomet suskumbama kaltinti gamintoją, nuvertinti kokybę ir pan., o nesusimąstoma, kad šias problemas lėmė būtent prasta plastikinio lango apkaustų priežiūra. Matyti, kad lango apkaustų vaidmuo labai reikšmingas, tad kaip juos eksploatuoti teisingai? Kaip prižiūrėti plastikinio lango apkaustus, kad langas tarnautų kuo ilgiau, būtų reprezentatyvus, funkcionalus, išlaikytų savo fizikines savybes bei būtų saugus ir patogus naudoti? Toliau straipsnyje pateikiame susistemintą ir patikimą informaciją Jums, kaip teisingai prižiūrėti plastikinių langų apkaustus, kad langai tarnautų dešimtmečius, o jų funkcionalumas ir patogus naudojimas nesumažėtų.

Jei savo plastikinius langus įsigijote iš UAB „Premium langai“, tai Jums pasisekė – juose sumontuoti aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkantys originalūs „Roto Frank AG“ arba „Maco Multi-Matic“ sertifikuoti apkaustai. Šie plastikinių langų apkaustai yra furnitūros kokybės etalonas, užtikrinantis nepriekaištingą funkcionalumą, ilgaamžiškumą bei itin patogų eksploatavimą. Kad šiais privalumais galėtumėte mėgautis kuo ilgiau, prižiūrėkite langų apkaustus – tai nereikalaus labai daug Jūsų laiko.

Pirma, labai svarbus periodiškas plastikinių langų apkaustų sutepimas. Jis turi būti atliekamas reguliariai – rekomenduojame ne rečiau kaip kartą per metus. Kaip teisingai tai padaryti, būna nurodyta apkaustų / langų instrukcijoje. Vadovaudamiesi instrukcija kruopščiai sutepkite judančius elementus. Sutepimui naudokite tik tam specialiai skirtą alyvą. Taigi, plastikinių langų funkcionalumą ženkliai pagerins ir langų varstymą palengvins trijų aspektų visuma:

  1. reguliarus – ne rečiau kaip kartą per metus – apkaustų sutepimas;
  2. sutepimas, vadovaujantis instrukcija;
  3. speciali alyva.

Verta paminėti alyvos pasirinkimo svarbą. Ne be reikalo akcentuojame, kad sutepimui naudotumėte ik specialią alyvą. Jei alyva bus netinkama, padarysite „meškos paslaugą“. Apkaustams sutepti tinka tik išimtinai mašininė alyva arba specialus tepalas, kuris savo sudėtyje neturi rūgščių.

Kaip prižiūrėti lango apkaustus?Kai apkaustai sutepti, kitas žingsnis – visų tvirtinimo varžtų patikra. Nesvarbu, ar turite plastikinius, ar medinius langus, konstrukcijų apkaustuose neturi būti atsilaisvinusių, judančių, nepriveržtų varžtų ir kitų elementų. Kai sutepinėjate apkaustus, tikrai pastebėsite, jei bus nepriveržtų varžtų. Sutepimo metu jų priveržinėti nesiimkite – geriausia daryti po vieną darbą vienu metu. Bet kai apkaustai jau sutepti, tada atidžiai patikrinkite visus varžtus ir priveržkite tuos, kurie yra atsilaisvinę, nepriveržti. Priveržkite tinkamai, nenaudokite daugiau jėgos, negu reikia, kad nepersuktumėte varžto, nepažeistumėte apkaustų ar kitų lango dalių. Idealu, jei atsilaisvinusius varžtukus pakeisite identiškais naujais. Kodėl svarbu periodiškai patikrinti, ar nėra atsilaisvinusių varžtelių? Pirmiausia, tai reikia pasakyti, kad varžteliai dažniausiai atsilaisvina nuo lango varstymo. Jei langą varstote itin dažnai, tai dažniau tikrinkite ir varžtus. Jei to nedarysite, atsilaisvinęs varžtelis gali iškristi, o tada atsipalaiduos svarbus apkaustų mazgas. Iškritęs ar atsipalaidavęs varžtas gali padaryti minimalios žalos, o gali ir taip pažeisti apkaustus, kad juos teks keisti naujais.

Kokybė ir patikimumas – mūsų veiklos esminiai principai. Todėl į savo langus montuojame tik aukščiausios kokybės apkaustus, suteikiančius langui didžiausią funkcionalumą, namams – saugumą, o naudotojui – maksimalų komfortą.  Praktiškai visuose languose, be standartinių funkcijų, yra galimybė sumontuoti ir papildomus priedus, praplėsiančius galimybes ir suteiksiančius papilomų funkcijų, kurios dar labiau padidins lango funkcionalumą bei naudojimosi langu paprastumą ir patogumą.

Mikroventiliacija. Jei gyvenate senos statybos daugiabutyje ir planuojate senuosius langus keisti naujais, tai turėtumėte žinoti, kad geras plastikinių langų sandarumas, tikėtina, taps problema, o greičiau – problemų priežastimi. Jei naujus langus jau susimontavote, tai gali būti, kad jau žinote, apie ką kalbame. Ne paslaptis, kad plastikiniai langai yra labai sandarūs. Būtent todėl jų populiarumas ir išaugo itin staigiai. Tikriausiai yra tekę girdėti senosios statybos būstuose gyvenančiųjų skundų, kad susidėjus plastikinius langus namuose apsigyveno nekviestas svečias – pelėsis. Gyventojai linkę kaltinti plastikinius langus, bet iš dalies yra kalti ir patys. Siekdami taupyti šilumą ir išnaudoti plastikinių langų sandarumą, jie  visiškai nepasirūpina namų vėdinimu. O jeigu pastate nėra privalomos oro cirkuliacijos, patalpose kaupiasi garai ir perteklinė drėgmė. Tad nenuostabu, jei apsigyvens pelėsis, o būsto gyventojai pradės dažnai sirgti kvėpavimo takų ligomis. Bet reikia paneigti mitą, esą dėl to kalti plastikiniai langai. Ne, ne langai, o ventiliacijos stoka. Todėl mikroventiliacijos funkcija bus idealus sprendimas. Savaime suprantama, juk šaltuoju metų laiku tikrai nesinori praverti lango, kad į namus patektų šiek tiek gryno oro. Tačiau mikroventiliacija neleis iš namų išeiti šilumai, tačiau suponuos oro cirkuliaciją, tad namai bus vėdinami.

Kaip prižiūrėti lango apkaustus?Apsauga nuo klaidingo rankenos pasukimo – tai dar viena funkcija. Visų plastikinių langų rankenas galima sukti tik visiškai bei tinkamai uždarius langą. Atsiminkite, jei rankeną pasuksite tada, kai lango varčia yra atidaryta, tai galite sugadinti lango apkaustus, susižeisti (nes lango varčia gali išnirti iš tvirtinimo kilpų). Viso to išvengti padės apsauga nuo klaidingo rankenos pasukimo – šis papildomas lango apkaustų priedas mechaniniu būdu blokuoja rankenos pasukimą, jeigu ją norima pasukti, kai lango varčia yra neužverta. Šios funkcijos nauda įvairiapusė: ji neleidžia atverti lango, jei neteisingai pasukta rankena, saugo nuo pažeidimų apkaustus, neleidžia jų laužti, užkerta kelią viršutinėms apkaustų dalims išnirti. Maža to, apsauga nuo klaidingo rankenos pasukimo saugo langą, jo varstymą daro patogų ir lengvą.

Varčios pakėlimo mechanizmas. Šis mechanizmas labai naudingas ir net būtinas, jei lango varčia yra didelė, sunki. Tai aktualu dideliems langams, vitrinoms. Gaminant kiekvieną gaminį įvertinamos mechaninės lango savybės, varčios bei stiklo paketo svoris, o atsižvelgiant į tai parenkamas geriausiai minėtus aspektus atitinkantis lango apkaustų komplektas. Dideliuose languose su didelėmis ir sunkiomis varčiomis rekomenduojame montuoti papildomą apkaustų priedą – varčios pakėlimo mechanizmą. Tai papildoma funkcija, kuri pačioje varčios uždarymo proceso pabaigoje švelniai mechaniškai pakelia varčią ir taip apsaugo tiek varčią, tiek ir lango staktą nuo nereikalingos trinties.

Dar viena svarbi lango apkaustų funkcija – apsauga nuo įsilaužimo. Tai dažniausiai papildoma funkcija, lango kainą padidinanti visai nedaug, bet jos vaidmuo labai reikšmingas. Apkaustai su apsauga nuo įsilaužimų užkirs kelią ilgapirščiams patekti į Jūsų būstą iš lauko, pasinaudojus laužtuvu ar kitu įrankiu, kuriuo yra galimybė atverti langą iš lauko pusės, nepažeidžiant stiklo paketo.

Taigi, jau žinote, kad plastikinio lango apkaustai yra labai reikšminga lango dalis, „atsakinga“ už saugumą, patogų naudojimą, sklandų varčios atvėrimą, užvėrimą ir kt. Siekiant dar didesnio komforto, galima montuoti papildomus priedus, kad langų apkaustai būtų dar funkcionalesni ir teiktų dar daugiau patogumo galimybių. Tačiau nepamirškite, kad langų apkaustus būtina tinkamai prižiūrėti: tikslinga periodiškai sutepti ir patikrinti, ar visi varžtai yra priveržti.

Na ir žinoma - rinkitės ti patikimų gamintojų langus, tik tokius, už kurių kokybę galima garantuoti. Mes rekomenduojame Plastimet Elite, Plastimet Click-On AD arba Plastimet Click-On MD.

Sužinok KAINAS dabar!

Kainos skaičiuoklės

Jei norite sužinoti kainas, pasinaudokite šia langų ir durų kainos skaičiuokle. Nurodykite pageidaujamą sistemą, papildomus priedus, funkcijas bei matmenis ir sužinosite, kiek kainuos Jūsų pageidaujami gaminiai.

Išsikvieskite matuotoją

Jei dabar skubate ir neturite laiko gilintis - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir išsikvieskite mūsų specialistą konsultacijai bei nemokamam angų matavimui. Tik išsikvieskite, ir toliau viską atliksime mes.

Pateikite užklausą

Jei gaminių daug, jie sudėtingi, reikalaujantys patirties bei išmanymo - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir pateikime mums savo projekto, langų ar balkono brėžinius bei nuotraukas. Toliau viską atliksime mes patys.

Kiti lankytojai taip pat susidomėjo:
Kokios plastikinių langų kainos? Kartu su balkonų stiklinimo sistemomis kartu užsakomi ir keičiami viso namo ar buto langai bei balkono stiklinimo sistemos. Rinktis viską iš vienų rankų tiesiog išmintinga. Sužinok mūsų langų kainas dabar!
Kokios šarvuotų durų kainos? Kartu su balkonų stiklinimo sistemomis labai dažnai kartu užsakomos ir keičiamos namo ar buto išorinės (pagrindinės) durys. Rinktis viską iš vienų rankų tiesiog išmintinga. Sužinok mūsų šarvuotų durų kainas dabar!