Kas yra langų profiliai?
Kas yra langų profiliai? Kuo skiriasi plastikinių langų profiliai? Kas yra vokiški langų profiliai? Kurie langų profiliai geriausi? Kaip tinkamai išsirinkti langų profilius? Besirinkdami sau naujus plastikinius langus, pasiklydote informacijos jūroje? Kiekvienas gamintojas giria savo paties naudojamus plastikinių langų profilius, ir Jūs nebežinote, kurie geresni ir į ką svarbu atkreipti dėmesį? Pateikiame papildomos informacijos apie plastikinių langų profilius.
Profilis – tai iš itin aukštos kokybės plastiko gaminamas lango rėmas arba varčia. Šis konstruktas nėra pilnaviduris, viduje turi oro tarpus, būtent todėl ir yra vadinamas profiliu. Plastikinių langų profiliai, dar vadinamai PVC, yra daugybės skirtingų gamintojų produktas. Kiekvienas gamintojas rinkai gali pasiūlyti platų spektrą profilių tipų, pritaikomų prie klientų norų bei pastato, kuriame langai keičiami, aplinkos savybių. Lietuvoje siūloma rinktis iš daugiau nei kelių dešimčių skirtingų plastikinių profilių gamintojų produkcijos. Vieni populiariausių yra vokiški profiliai, taip pat dažnai sutinkami lenkiški, kiek rečiau – kiniški bei daniški. Įprasta situacija, kai įmonė specializuojasi tik vieno ar kelių gamintojų langų profiliuose. Rinkdamiesi bendrovės paslaugas būtinai pasiteiraukite, ar ji gali suteikti sertifikatus, kuriuose profilių gamintojai nurodo pagrindines jų savybes.
Dauguma langų gamintojų akcentuoja tik plastikinio lango profilio plotį ir kamerų skaičių. Tai svarbu, tačiau tik iš dalies. Norint iš tikro palyginti profilius, reikia įvertinti visus jų kokybę lemiančius rodiklius: žaliavos, iš kurios jie pagaminti, sudėtį, profilio plotį, profilio kamerų skaičių, profilio išorinių sienelių storį, profilio vidinių sienelių storį, profilio sienelių sujungimus, papildomus vidinius sutvirtinimo/perskyrimo taškus. Visos šios savybės lemia tiek plastikinių langų termoizoliacines savybes, tiek ir langų tvirtumą, atsparumą deformacijoms.
Profilio plotis. Plastikinių langų profiliai skirstomi į klases pagal savo plotį, šiuo metu galima išskirti 60 mm, 70 mm, 80 mm, 90 mm ir net 100 mm storio profilius. Priklausomai nuo profilio klasės skiriasi ir jų eksploatacinės savybės, kuo profilis storesnis, tuo langai šiltesni, kuo išorinė sienelė storesnė – tuo jie tvirtesni. Ploniausieji profiliai specialistų rekomenduojami naudoti tik pastatų viduje įrengiamoms pertvaroms arba balkonų stiklinimui. Tuo tarpų butų ir individualių namų savininkai turėtų rinktis 70 mm arba dar didesnio storio langų profilius, kadangi jie pasižymi geresnėmis termoizoliacinėmis savybėmis.
Plastikinio lango profilis iš karto asocijuojasi su langu, tačiau tai tik viena sudėtinė ir, beje - ne pati svarbiausia plastikinio lango dalis. Nors lango profilis didžiąja dalimi lemia termoizoliacines lango savybes, visgi platesnis lango profilis nebūtinai yra ir šiltesnis. Kartu - ženklus plastikinio lango profilio pastorinimas tik neženkliai sumažina šilumos praradimo nuostolius. Tokių pat techninių duomenų ir dydžių, 70 mm pločio profilio lango šilumos laidumo koeficientas bus tik apie 0,1 W/m2K mažesnis už atitinkamą 60 mm pločio profilio langą.
Tinkamo pločio lango profilio pasirinkimas aktualus, nes profiliai su plonomis plastiko sienelėmis linkę labiau deformuotis. Taip pat labai svarbu, kad profiliai tiktų mūsų klimato sąlygoms, būtų sukurti ir pagaminti būtent mūsų rinkai. Kitoms rinkoms sukurti profiliai gali atrodyti identiškais mūsų šalyje parduodamiems, tačiau būti mažiau atspariais atmosferos poveikiui ir tarnauti trumpiau, nei kad Jūs tikitės.
Kamerų skaičius. Profilio kameros – tai vertikalūs rėmo padalijimai, būtent jos ir užtikrina garso bei šilumos izoliaciją. Kamerų vaidmuo profilio struktūroje nėra vienoda – viena kamera skirta reguliuoti vandens nutekėjimą, kita, gerokai platesnė, plieno armatūros montavimui. Kamerų kiekis profilyje gali vyrauti nuo trijų iki aštuonių kamerų. Trijų kamerų profiliai jau laikomi neekonomiškais, todėl daugumos gamintojų nebenaudojami plastikinių langų gamyboje, kadangi jų tiek garso, tiek šilumos izoliacinės savybės neatitinka keliamų reikalavimų bei Klientų lūkesčių.
Dažnai daroma išvada, jog kuo daugiau kamerų yra profilio viduje, tuo langas yra šiltesnis. Tačiau tai nėra tiesa. Iliustruoti šį mitą galima šiuo pavyzdžiu: 70 mm storio rėmas, kurio viduje yra 5 kameros, pasižymi šilumos laidumo koeficientu, lygiu 1,3 W/m2K. Tačiau visiškai identiška koeficientą gali turėti ir tokio paties pločio profilio langas, sudarytas iš 4 ar net 6 kamerų. Rodiklio nekintamumą sąlygoja vienodas profilio plotis – 70 mm. Vadinasi, kai kuriais atvejais lango termoizoliacines savybes lemia ne kamerų skaičius, o rėmo storis. Kuo rėmas storesnis – tuo jis šiltesnis. Visgi, kaip ir rašėme aukščiau, kameros taip pat reikalingos.
Šiuo metu langų gamybai dažniausiai yra naudojami penkias arba daugiau kamerų turintys plastikinių langų profiliai. Vadovaujantis specialistų rekomendacijomis, optimaliausias pasirinkimas yra penkių kamerų lango profilis, galintis patenkinti vidutinius vartotojų lūkesčius. Derėtų prisiminti, kad šilumos varža, augant kamerų skaičiui, kinta nežymiai. Norint įsigyti kuo aukštesnės energetinės klasės langus, vertėtų atkreipti dėmesį į stiklo paketus – būtent jie yra svarbiausi šiluminės varžos faktoriai, nes sudaro didžiausią lango plotą.
Sandarinimo būdas. Būtinas plastikinių langų profilių elementas – sandarinimo tarpinės, montuojamos specialiai tam skirtuose grioveliuose. Kai langas uždaromas – varčia prispaudžiama prie rėmo – tarpinės yra suspaudžiamos. Taip jos užtikrina lango sandarumą, šilumos, vėjo bei vandens nepralaidumą. Tarpinės gaminamos iš gumos, kadangi jos turi būti minkštos ir nepažeisti lango konstrukcijos. Natūralu, kad ši lango sudėtinė dalis susidėvi, taigi tarpinės turi būti laikui bėgant keičiamos.
Šiuo metu dažniausiai langų profilių gamyboje dažniausiai naudojamos dvejos sandarinimo tarpinės. Jei langų eksploatavimo sąlygos yra ekstremalesnės nei įprasta, pavyzdžiui, pajūryje ar aukštumose, rekomenduojama rinktis langų profilių sistemas, turinčias ir trečiąją vidinę tarpinę. Geriausias pasirinkimas – vidinio sandarinimo profilių sistemos, kurių vidinė tarpinė įrengiama ne staktoje, o varčioje. Šios tarpinės yra mažiausiai pažeidžiamos ir lengviausiai prižiūrimos.
Armuotė. Siekiant užtikrinti lango profilio ilgaamžiškumą, tvirtumą ir sandarumą, būtina jį sutvirtinti. Šiam tikslui profilių viduje montuojamos metalo armuotės. Populiariausias sprendimas – cinkuoto plieno armuotės. Konkrečios armatūros tvirtumas priklauso nuo tokių faktorių, kaip jos forma bei išmatavimai. Taip pat svarbu, jog norint pagerinti langų izoliacines savybes, rekomenduojama rinktis ne uždaro kontūro – kvadratinę – metalo armuotę, be to, plieną pažangesnėse termoizoliacinėse armuotėse siūloma keisti kompozicinėmis medžiagomis.
Spalva. Renkantis profilio spalvą reikia atsižvelgti, kokioje vietoje jis bus sumontuotas. Nerekomenduojama rinktis tamsios spalvos profilių, jei iš jų pagaminti langai bus montuojami labai saulėtoje namo pusėje. Vasarą, stipriai įkaitęs tamsus plastikinių langų profilis gali suminkštėti ir deformuotis. Nors naujos kartos profilių formos pritaikytos padidintoms svorio ir temperatūros apkrovoms, tačiau ir iš šių profilių pagaminti langai vis tiek tarnaus Jums trumpiau už baltos spalvos langus, kurių taip stipriai neveikia saulės šiluma. Žinoma, jei norite rinktis tik spalvoto profilio langus – tokia galimybė yra. Mes siūlome Jums pasirinkti savo pastato langus iš plataus mūsų plastikinių langų spalvyno.
Tikime, kad ši informacija Jums bus pravarti renkantis būtent Jūsų būstui tinkamiausius langų profilius. Atminkite, kad nėra universalių langų, tad nepamirškite langų gamintojui pranešti, kur bus naudojamas jūsų pasirinktas profilis. Priklausomai nuo atmosferos poveikio, kitų išorinių sąlygų gali reikėti naudoti visiškai kitą profilių sistemą, nei kad Jūs išsirinkote. Patikėkite šią užduotį profesionalams.
Sužinok KAINAS dabar!
Kainos skaičiuoklės
Jei norite sužinoti kainas, pasinaudokite šia langų ir durų kainos skaičiuokle. Nurodykite pageidaujamą sistemą, papildomus priedus, funkcijas bei matmenis ir sužinosite, kiek kainuos Jūsų pageidaujami gaminiai.
Išsikvieskite matuotoją
Jei dabar skubate ir neturite laiko gilintis - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir išsikvieskite mūsų specialistą konsultacijai bei nemokamam angų matavimui. Tik išsikvieskite, ir toliau viską atliksime mes.
Pateikite užklausą
Jei gaminių daug, jie sudėtingi, reikalaujantys patirties bei išmanymo - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir pateikime mums savo projekto, langų ar balkono brėžinius bei nuotraukas. Toliau viską atliksime mes patys.