ClickCease

Kas yra selektyvinis stiklas?

Kas yra selektyvinis stiklas?Naujausi moksliniai tyrimai rodo, jog pro langus gali būti prarandama net iki ketvirtadalio būsto šilumos. Ypač tai gerai juntama senos statybos namuose, kuriuose vis dar įstatyti jau daugelį metų nekeisti mediniai langai arba nekokybiški naujo profilio gaminiai. Geriausias sprendimas, siekiantiems gyventi šiltame ir sausame būste, yra pasirinkti naujus langus su moderniais selektyviniais stiklais. Stiklų gamintojai pastebi, kad naujas ir šiltas selektyvinio stiklo paketas išlaidas būsto šildymui gali sumažinti maždaug 30 procentų!

Bet kas gi yra selektyvinis stiklas? Kurioje pusėje dedamas selektyvinis lango stiklas? Ką reikia žinoti apie selektyvinius stiklus? Ar selektyvinis stiklas rasoja? Renkatės naujus langus, tačiau nežinote, kaip išsirinkti iš daugybės naujos kartos stiklo paketų? O gal langus keitėte seniau ir atėjo laikas pasikeisti stiklo paketus, bet nežinote, į ką derėtų atkreipti dėmesį? Susipažinkite su stiklo paketais, pagamintais iš naujos kartos selektyvinio stiklo.

Selektyvinis stiklas – tai stiklas, padengtas plonu, plika akimi beveik nematomu metalų ir metalų oksidų sluoksniu, sulaikančiu šilumą. Kad selektyvinis stiklas atliktų savo funkciją, jis dedamas vidinėje stiklo paketo pusėje. Tokiu būdu kambario šiluma kaip nuo reflektoriaus atspindima atgal į kambarį. Trijų stiklų stiklo pakete, su dviem selektyviniais stiklais, tiek vidinio stiklo, tiek ir išorinio stiklo selektyvinė danga yra ant stiklo vidinės pusės, nes ši metalo oksidų danga neatspari tiesioginiam atmosferos poveikiui.

Kas yra selektyvinis stiklas?Stiklo paketas su naujos kartos minkšto padengimo selektyviniu stiklu išleidžia į lauką apie 3 kartus mažiau šilumos nei paprastas stiklo paketas (palyginimui 1.1w/m2K ir atitinkamai 2.6 W/m2K). Taip vienas kvadratinis metras selektyvinio stiklo, palyginti su paprastu stiklo paketu, per šildymo sezoną sutaupo apie 150 kWh šilumos energijos. Vadinasi, palyginti su paprastu, selektyvinio stiklo paketas atsiperka per 1–2 sezonus. Kad būtų lengviau suprasti, pateiksime šiek tiek daugiau informacijos. Lango šilumines ypatybes nusako šilumos perdavimo koeficientas Uw, kuriuo išreiškiamas šilumos, perduodamos per 1 kv. m ploto paviršių, kiekis, esant 1 laipsnio temperatūrų skirtumui tarp skirtingų paviršių pusių. Labiausiai langų šiluminėms savybėms (Uw) įtakos turi jų įstiklinimo kokybė – stiklo paketo šilumos perdavimo koeficiento Ug dydis. Kad turėtume šilumos perdavimo koeficiento orientyrą, galime pasakyti, kad kol kas neoficialiai priimta, jog šiuolaikinių (pasyviųjų) namų langų bendras šilumos perdavimo koeficientas turėtų būti ne didesnis nei 0,8 W/m2K.

Toliau nagrinėjant stiklo paketų konstrukciją, svarbu paminėti, kad šilumą taupantys stiklo paketai, kuriuose yra žemos emisijos selektyvinis stiklas, užpildomi argonu. Stiklo paketai gaminami naudojant tik moderniausią įrangą - argonu užpildomi specialioje kameroje, tai leidžia pasiekti 92 procentų dujų koncentraciją. Tai dar 20 procentų pagerina stiklo paketo termoizoliacines savybes. Be to, jie sulaiko net du trečdalius kenksmingų ultravioletinių spindulių, tokiu būdu apsaugodami patalpas ir jose esančius daiktus nuo išblukimo.

Selektyvinį stiklą įprastai sunku atpažinti, kadangi iš pirmo žvilgsnio jį dengiantis metalo oksidų sluoksnis yra nepastebimas. Jei vis dėlto norite įsitikinti ar stiklas selektyvinis, galite pasinaudoti maža gudrybe: šaltą dieną prie stiklo pridėjus ranką, selektyvinis bus kur kas šiltesnis už paprastą stiklą. Kitas būdas atskirti selektyvinį stiklą nuo paprasto - pridėjus prie stiklo paketo uždegtą degtuką ar žiebtuvėlį. Tuomet galima stebėti, kaip stikle atsispindi keturios liepsnelės, iš kurių antroji liepsnelė yra tamsesnio atspalvio nei likusios trys.

Kas yra selektyvinis stiklas?Kitas svarbus dalykas, į kurį būtina atkreipti dėmesį - selektyvinis stiklas praleidžia mažiau saulės spindulių, todėl patalpos gauna ir mažiau dienos šviesos. Skirtumas tikrai nėra labai didelis, tačiau pastebimas. Paprasto ir selektyvinio stiklo skaidrumas gali skirtis nuo dviejų iki septynių procentų, tai priklauso nuo konkrečių stiklo paketų. To išimtis – jei pageidausite šiek tiek tamsintų langų. Vadinamieji saulės kontrolės stiklai turi itin gerus šilumos izoliacijos rodiklius, bet šviesos laidumas siekia apie 60 procentų.

Siekiantiems optimalios kokybės už prieinamą kainą, specialistai rekomenduoja tiek plastikiniuose languose, tiek ir mediniuose languose dėti vieną selektyvinį ir vieną paprastą stiklą. Tai geras sprendimas, kadangi selektyvinio stiklo iš vidinės lango pusės ir paprasto stiklo iš išorės rinkinys sudaro pakankamai aukštą šiluminę varžą ir prarandama labai mažai saulės spindulių.

Kalbant apie selektyvinius bei paprastus stiklus, nesunku pastebėti, kad selektyvinis stiklas yra brangesnis, tačiau žymiai geriau išsaugo šilumą, o paprastas stiklas, nors ir pasižymi mažesne kaina, šilumos neišsaugo. Tad renkantis langus ir galvojant apie tai, kurį stiklą verta pasirinkti, reikia atidžiai apsvarstyti, kuris variantas jums yra naudingesnis: jei patalpos didelės, pagalvokite apie selektyvinius stiklus, kadangi jų dėka išsaugosite daugiau šilumos.

Vis dėlto pirkėjams selektyvinių stiklų nereikėtų sieti su neprieinama kaina. Jeigu teko bendrauti su specialistais ir sužinoti elementariausius dalykus apie selektyvinius stiklus, be problemų galėsite išsirinkti tai, kas geriausiai atitiks jūsų poreikius. Mes priminsime dažniausiai rekomenduojamus stiklo paketus, kuriuose naudojami selektyviniai stiklai ir pristatysime jų šilumos laidumo bei skaidrumo parametrus.

Kas yra selektyvinis stiklas?1. Paprastas stiklo paketas, viena kamera, du paprasti stiklai. Šilumos laidumas - 2,6 W/m2K (stiklo skaidrumas ~82%).
2. Selektyvinis stiklo paketas, viena kamera, vienas stiklas kieto selektyvinio padengimo, kitas stiklas minkšto selektyvinio padengimo.  Šilumos laidumas - 1,7 W/m2K (stiklo skaidrumas ~81%).
3. Selektyvinis stiklo paketas, viena kamera, vienas paprastas stiklas, kitas minkšto selektyvinio padengimo stiklas. Šilumos laidumas - 1,3 W/m2K (stiklo skaidrumas ~75- 77%). Jei tarpas tarp stiklų užpildomas argono dujomis - 1,1 W/m2K. Galima pasiekti ir 1,0, 0,9 ar 0,7 W/m2K, tačiau toks paketas yra brangesnis.

Labai svarbu renkantis langus atsižvelgti ir į stiklo paketo struktūrą. Individualiems namams (taip pat ir pasyvaus tipo, kurie šildymo ir kitoms buities reikmėms sunaudoja ypač mažą energijos kiekį), įvairios paskirties naujos statybos namams, taip pat ir butams senuose blokiniuose daugiabučiuose, rekomenduojame naudoti trijų stiklų stiklo paketus. Visgi, atkreipiame dėmesį, kad pasiekti vienodai gerus rezultatus visais atvejais yra pakankamai sudėtinga. Taigi,  jei šilumos reikalavimai nėra dideli, siūlome rinktis standartinius stiklo paketus su 2 stiklais, kurie yra pigesni. Dar vienas dvikamerių stiklo paketų privalumas - jie pasižymi nedidele rasojimo tikimybe stiklo paketo kraštuose, net ir naudojant jiems įprastus aliuminius rėmelius. Minėti stiklo paketai taip pat pasižymi geresne garso izoliacija. Vis dėlto didžiausias šilumos efektas pasiekiamas, kai naudojami 3 stiklų stiklo paketai, užpildyti argono dujomis, su 2 selektyviniais stiklais ir šiltais plastikiniais termorėmeliais tarp stiklų.

Apibendrindami galime teigti, kad šilumą taupantys stiklo paketai su selektyviniu stiklu pasižymi tokiais privalumais: jų labai žemas šilumos laidumo koeficientas; nepakeičiamos praeinančios ir atspindėtos šviesos spalvos, našiai panaudojama saulės energija bei didelis laidumas šviesai.

Pasirinkimų yra tikrai ne vienas, o teisingą sprendimą priimsite tik įvertinę savo poreikius – kokio dydžio būstą turite, ar didelį jo plotą užima langai, kokiu būdu šildote patalpas, ar norite sumažinti sąskaitą už šilumą bei, žinoma, kokią sumą galite skirti naujiesiems langams.

Sužinok KAINAS dabar!

Kainos skaičiuoklės

Jei norite sužinoti kainas, pasinaudokite šia langų ir durų kainos skaičiuokle. Nurodykite pageidaujamą sistemą, papildomus priedus, funkcijas bei matmenis ir sužinosite, kiek kainuos Jūsų pageidaujami gaminiai.

Išsikvieskite matuotoją

Jei dabar skubate ir neturite laiko gilintis - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir išsikvieskite mūsų specialistą konsultacijai bei nemokamam angų matavimui. Tik išsikvieskite, ir toliau viską atliksime mes.

Pateikite užklausą

Jei gaminių daug, jie sudėtingi, reikalaujantys patirties bei išmanymo - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir pateikime mums savo projekto, langų ar balkono brėžinius bei nuotraukas. Toliau viską atliksime mes patys.

Kiti lankytojai taip pat susidomėjo:
Kokios plastikinių langų kainos? Kartu su balkonų stiklinimo sistemomis kartu užsakomi ir keičiami viso namo ar buto langai bei balkono stiklinimo sistemos. Rinktis viską iš vienų rankų tiesiog išmintinga. Sužinok mūsų langų kainas dabar!
Kokios šarvuotų durų kainos? Kartu su balkonų stiklinimo sistemomis labai dažnai kartu užsakomos ir keičiamos namo ar buto išorinės (pagrindinės) durys. Rinktis viską iš vienų rankų tiesiog išmintinga. Sužinok mūsų šarvuotų durų kainas dabar!