ClickCease

Kelių kamerų langai geriausi?

Statote savo svajonių namą ir jau atėjo laikas įsigyti langus? O gal norite atnaujinti langus senajame savo būste? Lyginate skirtingų gamintojų produkciją ir vertinate alternatyvas? Nenusprendžiate, kelių kamerų langus geriau pasirinkti?

Kelių kamerų langai geriausi?Jei jau teko pirkti langus, tikrai sulaukėte klausimo: „kelių kamerų langų pageidaujate?“. Na, o jei langus įsigyti planuojate dabar ar ateityje, tai šio klausimo tikrai dar sulauksite. Kamerų skaičius – labai svarbus aspektas, tačiau ar ne klaidinga yra pozicija, kad kuo daugiau kamerų, tuo šiltesnis langas? Pradėję svarstyti, kelių kamerų langai Jums reikalingi ir virtualioje erdvėje radę itin daug informacijos, diskusijų, nuomonių, nenuostabu, jei „pasiklysite“ tokiame informacijos sraute ir bus sunku suvokti, kuri informacija yra objektyvi bei patikima.

Siekdami didžiausio Jūsų informuotumo bei norėdami suteikti išsamios, patikimos informacijos parengėme profesionalų straipsnį, kuris padės Jums atsakyti į svarbiausius klausimus: Kelių kamerų langai yra geriausi? Kelių kamerų langus pasirinkti? Ar šešių kamerų langai yra geresnis pasirinkimas nei penkių kamerų langai? Ar kamerų skaičius lemia šiluminę varžą? Kelių kamerų langus tikslinga dėti bute, o kelių – individualiame name? Ar pasirinkimas senos statybos būstui ir naujai pastatytam namui turėtų skirtis? Į šiuos ir kitus klausimus, susijusius su lango kamerų skaičiumi, išsamiai atsakysime straipsnyje.

Plastikinių langų kamerų skaičius yra lango profilio parametras, kurį bene dažniausiai girdime linksniuojant langų reklamose, tačiau pirkėjui jis pasako išties nedaug. Būtent informuotumo stoka ir suponuoja, kad susiviliojama reklamų šūkiais ir perkami kuo daugiau kamerų turintys langai, nė nesusimąstant, ar tikrai tokių reikia. Tad nenuostabu, kad langai vis „storėja“. Bet ar nuo to būtinai gerėja jų kokybė ir funkcionalumas? Lango kamerų skaičius ir dėmesį atkreipiantys lozungai reklamose yra dalis rinkodaros, tačiau ne visada įsigyti langą su kuo daugiau kamerų yra tikslinga.

Kelių kamerų langai geriausi?Būtent reklamų įtaka lemia ir tai, kad plastikinių langų pirkėjai gamintojų ar prekybininkų pirmiausia klausia, kelių kamerų yra jų gaminami ir / ar parduodami langai. Ir tik nedaugelis iš tiesų supranta, kad pats kamerų skaičius yra labai mažai vertės turintis parametras lango kokybei.  Tiesioginis plastikinio lango kamerų skaičiaus siejimas su lango termoizoliacinėmis savybėmis nėra visai teisingas, kadangi kameros ženkliai svarbesnės, kai kalbame apie lango konstrukcijų tvirtumą bei atsparumą deformavimuisi. Tiesa, nereikia suprasti klaidingai – nesakome, kad kameros visai neturi reikšmės šilumos izoliacijai, tačiau norime akcentuoti, kad kamerų skaičius nėra esminis aspektas, lemiantis termoizoliacines savybes.

Kad būtų aiškiau, atskirai paminėsime, kas gi tuomet labiausiai lemia termoizoliacines lango savybes? Pirmiausia, tai didžiausią įtaką daro stiklo paketas. Kodėl? Jis sudaro didžiausią dalį bendro lango ploto, todėl stiklo paketo kokybė ir būtent stiklo paketo charakteristikos didžiąja dalimi suponuoja viso lango termoizoliacines savybes. Taip pat įtakos turi pasirinktas plastikinio lango profilis. Ir tik trečioje vietoje yra kamerų skaičius. Minėti rodikliai tarpusavyje koreliuoja ir tiesiogiai priklauso vienas nuo kito. Tačiau norime pabrėžti, kad rinktis platesnį langą, tačiau turintį mažiau kamerų, yra geresnis sprendimas, nei siauresnis langas, tačiau didesnis kamerų skaičius.

Tikriausiai daugeliui dabar kyla klausimas, koks gi stiklas garantuoja geriausias termoizoliacines savybes? Nukrypsime šiek tiek nuo pagrindinės temos apie kamerų skaičių ir trumpai paminėsime, kuo ypatingas selektyvinis stiklas. Būtent šį stiklą rekomenduojame, jei norite, kad langai netaptų pagrindiniu šilumos laidininku iš namų. Selektyvinis stiklas rinkoje nėra naujovė, tačiau vis dar vienas geriausių pasirinkimų. Šis stiklas yra padengtas itin plonu, plika akimi nematomu metalų ir metalų oksidų sluoksniu, kuris sulaiko šilumą. Jei norite, kad šis stiklas geriausiai atliktų savo funkciją, jį reikia montuoti vidinėje stiklo pusėje. Įrodyta, jog stiklo paketas su minkšto padengimo selektyviniu stiklu į lauką išleidžia maždaug tris kartus mažiau šilumos nei įprastas stiklo paketas!

Kelių kamerų langai geriausi?O štai lango tvirtumui bei atsparumui deformacijoms labai didelės įtakos turi plastikinio lango kamerų skaičius. Plastikinių langų gamintojai ir / ar prekybininkai potencialiems klientams nuolat rodo paveikslus ar nuotraukas, kuriuose pavaizduotas lango rėmo skerspjūvis. Pastarajame matyti skirtingų dydžių kameros, ertmės ir pertvaros. Būtent pertvarų skaičius bei jų sienelių storis yra antras parametras, turintis įtakos plastikinio lango tvirtumui. Pirmasis parametras – lango armuotė.

Dar kartą grįžtame prie reklamos įtakos. Jei paanalizuotume plastikinių langų reklamas, pamatytume tendenciją, kaip langų gamintojai ir / ar prekybininkai tiesiog „dovanoja“ kameras, prideda „papildomas“ plastikinių langų kameras ir pan. Tačiau drauge žinome, kad gerai dalykais nesišvaistoma. Kita vertus, perteklius taip pat nėra gerai. Kiekviename sertifikuotame gaminyje turi visko būti tiksliai tiek, kiek reikia, ir nei daugiau, nei mažiau. Reklamos įtaka didelė, toje srityje dirba profesionalai, kurių esminis tikslas – parduoti. Todėl pastaruoju metu „naujos kartos“ gaminys reklamose visuomet pateikiamas kaip ženkliai pranašesnis už „įprastinį“. O tai, žinoma, kelia ir gaminio kainą. Tačiau pasidomėkite esminiais gaminių skirtumais ir jei mokėsite daugiau tik už tai, kad plastikinis langas yra „naujos kartos“, tačiau savo savybėmis nesiskiria nuo įprastinio ir Jūs negaunate papildomos naudos, tai pagalvokite, ar verta mokėti brangiau? Taigi, nepasikliaukite reklama ir nepirkite aklai, pasidomėkite profesionalia informacija ir investuokite tikslingai. Atsiminkite, papildomos ir dovanojamos kameros ne visada bus papildoma nauda ir Jums.

Kelių kamerų langai geriausi?Langų profiliai gali turėti 3, 4, 5, 6 ar net 8 oro kameras. Tad koks gi optimaliausias variantas? Atsižvelgiant į mūsų šaliai būdingas klimato sąlygas, tai geriausias pasirinkimas būtų 70 mm pločio rėmai, dvistiklis paketas ir 5 kamerų langai. Didėjant kamerų skaičiui, t. y. daugiau kaip 5 kameros, lango šilumos varža kinta minimaliai, o kadangi didžiausią lango plotą sudaro stiklas, todėl jo varža ir yra ženkliai reikšmingesnė.

Galime palyginti: rėmas sudaro iki penktadalio, t. y. iki 20 proc., viso lango ploto, o kita dalis – stiklas. Todėl prieš nuspręsdami, kokius langus įsigyti, labai gerai įvertinkite, ar verta investuoti į didelį kamerų skaičių, juo labiau atsižvelgiant į tai, kad, kaip jau minėjome, augant kamerų skaičiui šilumos varža kinta minimaliai.

Tiesa, renkantis langus ir vertinant kamerų skaičių bei rėmo plotį, tikslinga atsižvelgti į dar vieną aspektą – ar langas bus skirtas individualiam namui ,ar daugiabučiui. Daugiabučio butui idealus variantas jau mūsų minėtas – 70 mm pločio rėmas, 5 kameros ir dviejų stiklų stiklo paketas. O jei langą montuosite nuosavame name, tuomet siūlome rinktis ne plonesnį nei 80 mm pločio rėmą su 6 kameromis ir trijų stiklų stiklo paketu.

Neretai klausiama, ar yra skirtumas, kokius langus, kelių kamerų rinktis senos statybos namui ir kokius – naujai pastatytam. Iš esmės, namo amžius, ar seniai namas pastatytas, ar dar neeksploatuotas, neturėtų sąlygoti langų pasirinkimo, kamerų skaičiaus, nes nepriklausomai nuo to ir senos statybos name, ir naujos reikalingas kokybiškas langas, kuris nebūtų šilumos laidininku iš namų, kuris izoliuotų šilumą bei garsą. Visgi, jei jūsų namas ar daugiabutis statytas labai seniai, ir artimiausiu metu neplanuojamas renovuoti, tai per daug investuoti į išskirtinių savybių langus nevertėtų. Tokio namo sienos ir taip bus labiau pralaidžios šilumai nei kokybiškas langas, o langas, dėja - užima tik mažesniąją sienos ploto dalį. Dalis pro langus neišėjusios šilumos vistiek bus prarasta, nes ji "išgaruos" pro nesandarias sienas, plyšius, sujungimus ir t.t.

Rinkdamiesi langus įvertinkite visas alternatyvas ir žinokite, kad ne lango storis, ne kamerų skaičius lemia, kaip langas sulaikys šilumą namuose ir izoliuos garsą. Tačiau kamerų visiškai nuvertinti irgi nereikia, nes jos reikšmingos lango tvirtumui ir atsparumui deformacijoms. Dar viena taisyklė – visko turi būti tiek, kiek reikia, o perteklius ir „papildomos“ kameros kokybės negarantuoja, o štai didesnes išlaidas – dažniausiai taip.

Sužinok KAINAS dabar!

Kainos skaičiuoklės

Jei norite sužinoti kainas, pasinaudokite šia langų ir durų kainos skaičiuokle. Nurodykite pageidaujamą sistemą, papildomus priedus, funkcijas bei matmenis ir sužinosite, kiek kainuos Jūsų pageidaujami gaminiai.

Išsikvieskite matuotoją

Jei dabar skubate ir neturite laiko gilintis - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir išsikvieskite mūsų specialistą konsultacijai bei nemokamam angų matavimui. Tik išsikvieskite, ir toliau viską atliksime mes.

Pateikite užklausą

Jei gaminių daug, jie sudėtingi, reikalaujantys patirties bei išmanymo - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir pateikime mums savo projekto, langų ar balkono brėžinius bei nuotraukas. Toliau viską atliksime mes patys.

Kiti lankytojai taip pat susidomėjo:
Kokios plastikinių langų kainos? Kartu su balkonų stiklinimo sistemomis kartu užsakomi ir keičiami viso namo ar buto langai bei balkono stiklinimo sistemos. Rinktis viską iš vienų rankų tiesiog išmintinga. Sužinok mūsų langų kainas dabar!
Kokios šarvuotų durų kainos? Kartu su balkonų stiklinimo sistemomis labai dažnai kartu užsakomos ir keičiamos namo ar buto išorinės (pagrindinės) durys. Rinktis viską iš vienų rankų tiesiog išmintinga. Sužinok mūsų šarvuotų durų kainas dabar!