ClickCease

Kiek kainuoja plastikiniai langai?

Bene dažniausi klausimai, kokių sulaukia gaminantieji plastikinius langus ar jais prekiaujantys, yra „Kiek kainuoja plastikiniai langai?“ ir „Kokia yra vieno kvadrato plastikinio lango kaina?“. Pateikus tokį paklausimą, paprasto atsakymo su nurodyta konkrečia langų kaina tikėtis neverta. Gamintojai ir prekybininkai potencialų klientą informuos, kad plastikinių langų kaina priklauso nuo daugelio aspektų. Kokių? Toliau pateikiame pasirinkimus, sąlygojančius plastikinių langų kainą. Žinodami šias parinktis bei įvertinę jas galėsite suformuoti tikslesnį paklausimą plastikinių langų pardavėjui arba patys apytiksliai įsivertinti, kiek kainuos plastikiniai langai – tokie, kurie atitiks konkrečiai Jūsų poreikius.

Plastikinio lango profilis

Plastikinio lango profilis ženkliai koreguoja lango kainą. Šiandieninių plastikinių langų gamybai naudojami įvairūs profiliai, besiskiriantys kokybės klasėmis bei fizikinėmis savybėmis. Profilių asortimento plotį lemia nemažas gamintojų skaičius, kurių kiekvienas turi bent po kelias skirtingas profilių sistemas, skirtas patenkinti įvairius gyventojų poreikius.

Patys langų profiliai tarpusavyje skiriasi daugeliu savybių, pavyzdžiui: klase, vidinių sienelių storiu (taip pat nurodomas klasėmis), išorinių sienelių storiu (nurodoma milimetrais), profilio gyliu, kamerų skaičiumi ir kt. Rinkdamiesi profilį vertinkite profilių charakteristikų ir savo poreikių suderinamumą.

Dažnai mėgstama palyginti žinomų profilių gamintojų kainas, tačiau tai daryti netikslinga. Kodėl? Kaip minėjome, profiliai tarpusavyje skiriasi savo savybėmis, todėl to paties gamintojo skirtingos profilių sistemos kainos požiūriu gali skirtis net keliolika procentų.

Plastikinio lango spalva

Kiek kainuoja plastikiniai langai?Dar vis neretai plastikinis langas mums asocijuojasi su balta spalva. Tačiau plastikinių langų gamybos technologijos tobulėja, inovatyvūs sprendimai ir pažangios technologijos nuolat įlieja naujovių. Pavyzdžiui, spalva. Šiandien rinkdamiesi plastikinius langus Jūs turėsite plačias galimybes spalvos kontekste. Tačiau ne paslaptis, tai lemia ir plastikinio lango kainą.

Visi profiliai gamybos proceso pradžioje būna balti. Siekiant išgauti kitokią spalvą, profiliai laminuojami specialia laminavimo-dekoravimo plėvele. Todėl natūralu, kad baltos spalvos profiliai bus pigesni, o spalvoti – brangesni. Taip pat kainai įtakos turės ir tai, ar spalvota yra tik viena profilio pusė, ar abi. Natūralu, vienpusiai spalvoti langai bus pigesni už spalvotus iš abiejų pusių – pastarieji brangiausi.

Taip pat kainų skirtumai dažnai vyrauja ir tarp spalvotų langų. Taip yra todėl, kad daugelis plastikinių langų profilių gamintojų pasirenka standartines, t. y. dažniausias spalvas, ir tų spalvų profilius gamina visų gamybos prastovų metu. Toks darbo organizavimas ir konkrečia spalva laminuojami dideli profilių kiekiai leidžia sumažinti spalvoto lango savikainą. Būtent todėl standartinių spalvų langai bus kiek pigesni už tuos, kurie gaminami pagal individualius užsakymus, t. y. kai pasirenkama rečiau naudojama profilio spalva.

Pasirinktas stiklo paketas

Kiek kainuoja plastikiniai langai?Be profilių, kita svarbi lango dalis – stiklo paketas. Jis taip pat turi labai didelės įtakos lango funkcionalumui ir ženkliai lemia galutinę lango kainą. Stiklo paketas gali būti:

  • dviejų stiklų;
  • trijų stiklų;
  • keturių stiklų.

Stiklas, savo ruožtu, gali būti 4 arba 6 mm storio. Stiklo paketo kameras skiriantis rėmelis gali būti dvejopas:

  • aliuminio;
  • plastikinis.

Plastikinis rėmelis vertinamas geriau, jis pasižymi geresnėmis termoizoliacinėmis savybėmis. Stiklo paketo stiklas pagal savo fizikines savybes gali būti dvejopas:

  • įprastas selektyvinis;
  • geresnes termoizoliacines, akustines ir saugumo savybes turintis stiklas.

Stiklas taip pat gali skirtis ir savo išvaizda – jis gali būti skaidrus, tonuotas arba raštuotas. Kartais pastato eksterjeras, o gal tiesiog klientų norai lemia, kad langus reikia gaminti su „skirtukais“, t. y. kad bendras stiklo plotas būtų padalytas į mažesnio ploto langelius. Tokiu atveju skirtukai dažniausiai gaminami stiklo paketo viduje ir daro didelę įtaką galutinei lango kainai.

Matyti, kad stiklo paketai tarpusavyje skiriasi daugeliu aspektų, lemiančių galutinę plastikinio lango kainą, todėl pasakyti, kiek kainuos plastikinis langas, nežinant, kokį stiklo paketą renkatės, yra praktiškai neįmanoma.

Pasirinkta apkaustų sistema

Kiek kainuoja plastikiniai langai?Apkaustai – viena mažiausiai matomų lango dalių, tačiau traktuojama kaip viena daugiausiai „dirbanti“. Identiškas bazines funkcijas turi bene visos šiuolaikinės langų apkaustų sistemos, tačiau ne visoms joms galima pridėti papildomų priedų, suteikiančių patogumo. Pavyzdžiui, apsauga nuo klaidingo rankenos pasukimo, varčios sukėlimo mechanizmas, laipsninė mikroventiliacija ir pan., yra lengvai realizuojami pageidavimai naujuose languose, kuriuose yra pažangi Roto Frank AG ar Maco Multi-Matic furnitūra. Tačiau papildomi patogumai didina galutinę plastikinio lango kainą.

Gamintojai šiuo atvejus tarsi pasidalija į dvi dalis: viena dalis visus langus gamina jau su bazine apsauga nuo įsilaužimų, apsauga nuo klaidingo rankenos pasukimo ir kt., o kita dalis minėtus papildomus priedus parduoda už papildomą kainą.

Pageidaujamo lango dydis

Žinoma, lanko kainą lemia ir lango dydis, bet šiuo atveju kainų skirtumai tarp identiškų langų bus sąlyginiai. Tai reiškia, kad identiškos komplektacijos dviejų kvadratinių metrų ploto lango kaina nebūtinai bus du kartus didesnė už tokios pačios komplektacijos vieno kvadratinio metro ploto langą. Taip yra todėl, kad lango kaina skaičiuojama atsižvelgiant į realiai sunaudojamas žaliavas konkretaus lango gamybai.

Bendras užsakymo dydis

Daugelyje sektorių užsakant didesnį kiekį yra daugiau galimybių pritaikyti didesnę nuolaidą. Plastikinių langų gamybos sektorius – ne išimtis. Todėl jei Jūsų užsakymas bus didesnis, tikėtina, kad kainai nuolaida taip pat bus didesnė. Sakysite, kodėl taip yra? Tai lemia gamybos planavimo, medžiagų bei žaliavų panaudojimo optimizavimo galimybės, kai gaminamas didelis vienodų langų užsakymas, kuris santykinai pagaminamas pigiau, nei, pavyzdžiui, gaminant vieną langą ar kelis, tačiau skirtingų komplektacijų. Daugelis plastikinių langų gamintojų ar prekybininkų teikia ir papildomas paslaugas: pristatymo, montavimo. Šių paslaugų užsakymas taip pat turės teigiamos įtakos Jūsų užsakymo bendrai kainai, nes galima didesnė nuolaida.

Užsakymo pateikimo laikas

Kiek kainuoja plastikiniai langai?Langų gamyba yra sezoninė veikla. Langų poreikis  ir pateikiamų užsakymų skaičius žiemą ir vasarą skiriasi net 4–5 kartus. Atsižvengiant į elementarius vadybos procesus, natūralu, kad išaugus paklausai didėja produkcijos kaina, o paklausai nuslūgus – kainos taip pat sumažėja, siekiant skatinti pirkti, kai susidomėjimas produkcija rinkoje yra mažas.

Išaugus plastikinių langų paklausai šiltuoju metų laiku, brangsta langų gamybai naudojamos medžiagos ir visi komponentai. Gamintojai ir prekybininkai savo naudai naudojasi ir tuo, kad gyventojai yra pasiryžę sumokėti pageidaujamą kainą, kad tik jų užsakymą priimtų. Todėl jei norite sutaupyti ir į plastikinius langus investuoti mažiau, pirkite langus žiemą. Tačiau šiuo atveju susidursite su kitu nesklandumu, jei langus iškart norėsite ir montuoti. Montuojant langus senuosius pirmiausia reikia išimti, vadinasi, kol vyks darbai, į Jūsų namus pateks šaltas žiemos oras. Tad turite numatyti, kur apsistosite, kol vyks langų montavimo darbai. Kas kita, jei langus montuojate naujos statybos name, kuris dar tik įrenginėjamas. Tokiu atvejus žiemos žvarba Jums nebaisi, o langų įsigijimas žiemą bus puikus sprendimas, leisiantis sutaupyti.

Plastikinių langų kaina Vilniuje ir plastikinių langų kaina Kaune

Nors produkcija yra identiška, tačiau kainai įtakos neretai turi strateginė vieta. Pavyzdžiui, plastikinių langų kaina Vilniuje galimai skirtis nuo plastikinių langų kainos Kaune. Dar didesnis kainų skirtumas bus didmiestyje ir mažesniuose miesteliuose, kur plastikinių langų poreikis nėra didelis arba kur nėra prekiaujama plastikiniais langais.

Kainų skirtumus labiausiai lemia logistikos kaštai, apimantys transportavimą, sandėliavimą ir kt. Jei gyvenate mažesniame miestelyje, o langus užsakote iš didmiestyje veikiančio gamintojo ar prekybininko, tai kelionių (atvykimas matuoti angų, sutarties pristatymas, langų pristatymas, montuotojų atvykimas ir kt.) kaštai paveiks ir bendrą darbų kainą.

Na ir pabaigai - nemapiršti įvertinti ne tik mokamą kainą, tačiau ir gamintojo darbų kokybės lygį. Galiausiai rinktis patikimų gamintojų langus, tik tokius, už kurių kokybę galima garantuoti. Mes rekomenduojame Plastimet Elite, Plastimet Click-On AD arba Plastimet Click-On MD.

Sužinok KAINAS dabar!

Kainos skaičiuoklės

Jei norite sužinoti kainas, pasinaudokite šia langų ir durų kainos skaičiuokle. Nurodykite pageidaujamą sistemą, papildomus priedus, funkcijas bei matmenis ir sužinosite, kiek kainuos Jūsų pageidaujami gaminiai.

Išsikvieskite matuotoją

Jei dabar skubate ir neturite laiko gilintis - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir išsikvieskite mūsų specialistą konsultacijai bei nemokamam angų matavimui. Tik išsikvieskite, ir toliau viską atliksime mes.

Pateikite užklausą

Jei gaminių daug, jie sudėtingi, reikalaujantys patirties bei išmanymo - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir pateikime mums savo projekto, langų ar balkono brėžinius bei nuotraukas. Toliau viską atliksime mes patys.

Kiti lankytojai taip pat susidomėjo:
Kokios plastikinių langų kainos? Kartu su balkonų stiklinimo sistemomis kartu užsakomi ir keičiami viso namo ar buto langai bei balkono stiklinimo sistemos. Rinktis viską iš vienų rankų tiesiog išmintinga. Sužinok mūsų langų kainas dabar!
Kokios šarvuotų durų kainos? Kartu su balkonų stiklinimo sistemomis labai dažnai kartu užsakomos ir keičiamos namo ar buto išorinės (pagrindinės) durys. Rinktis viską iš vienų rankų tiesiog išmintinga. Sužinok mūsų šarvuotų durų kainas dabar!