ClickCease

Kodėl langai sunkiai užsiveria?

Kaip prižiūrėti lango apkaustus?Kodėl langai sunkiai užsiveria? Kaip teisingai reguliuoti langus bei kaip dažnai tai daryti: ar profilaktiškai, ar jau atsiradus problemoms? Kas yra plastikinių langų apkaustai ir kaip juos tinkamai prižiūrėti? Atrodo visai neseniai džiaugėtės naujais plastikiniais langais, o šiandien jie jau atrodo praradę funkcionalumą? Jūsų plastikiniai langai sunkiai atsiveria ir užsiveria, gal net reikia naudoti jėgą? Atveriant ir veriant langą varčia kliūna už rėmo? Tai tik keli iš daugelio klausimų, kurie kyla eksploatuojant plastikinius langus. Jei susidūrėte su minėtomis ar panašiomis problemos, tikriausiai svarstote, ar kviesti garantinio aptarnavimo meistrą (jei Jūsų langams dar taikoma garantija), ar ieškoti langų specialisto ir kreiptis pagalvos į jį, ar bandyti susitvarkyti savarankiškai? Pirmiausia rekomenduojame paskaityti toliau pateiktą profesionalią nuomonę apie plastikinių langų furnitūros reguliavimą ir galbūt patys nesunkiai pašalinsite iškilusias problemas bei grąžinsite langui pradinį funkcionalumą.

Net jei pirkdami išsirinkote tuo metu rinkoje buvusius kokybiškiausius plastikinius langus, jie nėra apsaugoti nuo natūralaus dėvėjimosi, aplinkos poveikio ir pan. Maža to, net puikiausi langai gali prarasti savo savybes, jei bus netinkamai sumontuoti. Anksčiau ar vėliau džiugesį dėl naujų langų aptemdo trūkumai, atsiradę dėl montavimo klaidų, natūralaus lango susidėvėjimo, išorės poveikio, prastos furnitūros kokybės ir kt. Šias priežastis paanalizuosime kiek išsamiau ir pateiskime sprendimų, kaip problemas galite pašalinti patys, o kada geriau pasinaudoti specialistų paslaugomis.

Pirmiausia, sunkiai užsiveriančių langų priežastimi gali būti prastas montavimas. Tačiau tai dažniausiai pasitaiko tada, kai langus montuoja ne gamintojo / pardavėjo rekomenduoti montuotojai, o savamoksliai ar rinkoje veikiantys nekompetentingi specialistai. Tačiau retais atvejais būna, kad ir profesionalūs montuotojai padaro klaidų, kurias sąlygoja ne patirties ir gebėjimų stoka, o nuovargis, skubėjimas, atidumo stoka. Žinoma, nesakome, kad tokiais atvejais montuotojų klaidos yra pateisinamos. Taip pat montavimui trukdyti gali kur nors užstrigusios statybinės šiukšlės.

Kaip prižiūrėti lango apkaustus?Dažniausiai pasitaikanti problema – blogai užsiveriantys langai, o konkrečiai – kuomet atveriant ir užveriant langą kliūna apačia. Teigiama tai, kad šią problemą pašalinti nesudėtinga. Galite jos sprendimą patikėti specialistams, kad galėtumėte toliau džiaugtis kokybiškais langais ir plastikinių langų funkcionalumu bei savybėmis. O galite sureguliuoti langą pats. Jei langas blogai užsiveria, reikia patikrinti, ar langas nenusėdo. Kai langas nusėsta, pasikeičia jo pozicija rėmo atžvilgiu ir tuomet langą atidarant ir uždarant kliūna apačia, varčia nepriglunda prie rėmo ir lieka tarpas.

Jei langas nusėdo, tai jis ne tik blogai užsidarinės, tačiau ir praras savo savybes, bus nefunkcionalus, pro atsiradusį tarpą bus girdėti vėjo švilpesys ir pan. Tokiu atveju langą reikės sureguliuoti. Tikslinga pasakyti, kad lango reguliavimo poreikis nerodo konstrukcijos arba montavimo broko. Tai natūralus dalykas, atsirandantis eksploatuojant langus. Taip pat turėtumėte žinoti, kad reguliuoti langus reikia dėl natūralaus nusidėvėjimo, natūralaus konstrukcijos nusėdimo, todėl paslauga nėra nemokama ir nemokamos garantinės priežiūros darbams nepriskiriama. Bet rinkoje yra dalis atsakingų, savo klientus vertinančių juridinių asmenų, kurie savo klientams langus sureguliuoja nemokamai.

Lengvam ir patogiam lango atvėrimui bei užvėrimui didelės įtakos turi lango apkaustai, dar vadinami furnitūra. Tai visuma elementų ir mechanizmų, kurie užtikrina plastikinio lango varstymą, reguliavimą, o kartais ir apsaugą nuo įsilaužimo. Plastikinio lango varstymo patogumas didžiąja dalimi priklauso nuo apkaustų, tad rinkdamiesi juos prioritetą teikite kokybei. Netaupykite apkaustų sąskaita ir išvengsite tam tikros dalies problemų, susijusių su patogiu ir lengvu lango uždarymu.

Jei sunkiai užsiveria dideli plastikiniai langai, taip vadinamos varstomos vitrinos, gali būti, kad apkaustai neatitinka varčios svorio ir gabaritų. Didelių gabaritų langų varstomoms dalims siūlome rinktis apkaustus su varčios pakėlimo mechanizmu. Jei Jūsų lango apkaustai tokios funkcijos neturi, pasidomėkite galimybe ją papildomai sumontuoti. Didelis langas su varčios pakėlimo mechanizmu Jums tarnaus daug ilgiau, varstyti juos bus patogu ir nesunku.

Kaip prižiūrėti lango apkaustus?Jei norite, kad lango varstymas būtų sklandus, turite prižiūrėti plastikinio lango apkaustus. Pirma, svarbus periodiškas plastikinių langų apkaustų sutepimas. Jis turi būti atliekamas reguliariai – rekomenduojame ne rečiau kaip kartą per metus. Tam naudokite tik specialiai tam skirtą alyvą. Taip pat vis patikrinkite, ar nėra atsilaisvinusių varžtų. Kaip dažnai tai daryti? Priklauso nuo lango varstymo dažnumo. Kadangi šaltuoju metų laiku langai varstomi retai, tad ir tikrinti nėra poreikio. O štai šiltuoju metų laiku tikrinkite dažniau, nes kuo dažniau varstomas langas, tuo didesnė tikimybė, kad varžtai gali atsilaisvinti. Atsilaisvinę ar net iškritę varžtai sąlygos lango rėmo, varčios deformacijas, o tai, savo ruožtu, suponuos, kad langą bus sunku atverti, užverti. Varžtus priveržkite tinkamai, nenaudokite daugiau jėgos, negu reikia, kad nepersuktumėte varžto, nepažeistumėte apkaustų ar kitų lango dalių. Idealu, jei atsilaisvinusius varžtukus pakeisite identiškais naujais.

Dar kartą grįžkime prie plastikinių langų reguliavimo ir skirkime jam daugiau dėmesio. O dėmesio šis aspektas tikrai nusipelno, nes lango varčios reguliavimas yra vienas pagrindinių dalykų, užtikrinančių, kad langas tarnaus ilgai ir nekels rūpesčių. Dažniausiai poreikis pareguliuoti lango varčią atsiranda keičiantis sezonams, nes jį suponuoja temperatūros skirtumai. Veikiamos kaitrios saulės ar žiemos šalčio plastikinio lango metalinės bei plastikinės dalys tai plečiasi, tai traukiasi. Atsižvelgiant į tai, montuojant langus lango judėjimui yra paliekami nedidukai tarpeliai tarp lango ir sienos. Pasitaiko, kad reguliuoti varčią reikia dėl mechaninio poveikio langui, atsirandančio dėl gyventojų netinkamų įpročių (pavyzdžiui, kabinti ką nors sunkaus ant lango rankenos arba padėti kokį nors daiktą tarp rėmo ir atvertos į šoną varčios, kad langas neužsivertų). Langai deformuojasi, nusėda ir dėl dydžio (sunkesni, didelių gabaritų langai išsikreipia dažniau ir labiau), įtakos turi net spalva (tamsi spalva jautresnė tiesioginiams saulės spinduliams).

Taigi, kartais net maža, plika akimi nematoma, lango deformacija gali sąlygoti tai, kad langas blogai užsidarinės ir bus nesandarus. Pareguliavus varčios apkaustus langas vėl puikiai atsidarinės, bus patogus naudoti. Nenustebkite, jei reguliuoti reikės net naujus, ką tik sumontuotus langus. Tai normalu. Plastikiniai langai turi būti įstatyti tiesiai, darinėjant varčia neturi kliūti, visur turi būti sandaru, nebūti plyšių.

Apibendrinant išskirtume dvi pagrindines galimas sunkaus uždarymo problemos ir jų sprendimas:

  1. Plastikinio lango varčia kliūna į staktą. Uždarant ir / ar atidarant langą jaučiamas pasipriešinimas, gali girdėtis girgžtelėjimas. Tai rodo, kad varčia stringa ir langas yra pasikreipęs arba pasėdęs. Tokiu atveju reikia reguliuoti apkaustus lango varčios viršutiniame kampe – taip bus langas patiesintas. Jei reikia pakelti arba nuleisti, arba pastumti kiek į šonus – reikia reguliuoti varčios lankstą.
  2. Varčia neužsidaro sandariai, atsiranda tarpas. Dažniausiai ši problema atsiranda šaltuoju metų laiku. Varčios prisispaudimą prie lango staktos reguliuokite išcentriniais varžtais, kurie išsidėstę aplink lango varčią.

Kai kurių lango varstymo problemų galite ir išvengti, jei profilaktiškai pareguliuosite lango prisispaudimą prie varčios rėmo su šešiakampiu varžteliu. Drykite tą du kartus per metus: prieš žiemą labiau priveržkite, o po žiemos – truputį atleiskite.

Sužinok KAINAS dabar!

Kainos skaičiuoklės

Jei norite sužinoti kainas, pasinaudokite šia langų ir durų kainos skaičiuokle. Nurodykite pageidaujamą sistemą, papildomus priedus, funkcijas bei matmenis ir sužinosite, kiek kainuos Jūsų pageidaujami gaminiai.

Išsikvieskite matuotoją

Jei dabar skubate ir neturite laiko gilintis - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir išsikvieskite mūsų specialistą konsultacijai bei nemokamam angų matavimui. Tik išsikvieskite, ir toliau viską atliksime mes.

Pateikite užklausą

Jei gaminių daug, jie sudėtingi, reikalaujantys patirties bei išmanymo - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir pateikime mums savo projekto, langų ar balkono brėžinius bei nuotraukas. Toliau viską atliksime mes patys.

Kiti lankytojai taip pat susidomėjo:
Kokios plastikinių langų kainos? Kartu su balkonų stiklinimo sistemomis kartu užsakomi ir keičiami viso namo ar buto langai bei balkono stiklinimo sistemos. Rinktis viską iš vienų rankų tiesiog išmintinga. Sužinok mūsų langų kainas dabar!
Kokios šarvuotų durų kainos? Kartu su balkonų stiklinimo sistemomis labai dažnai kartu užsakomos ir keičiamos namo ar buto išorinės (pagrindinės) durys. Rinktis viską iš vienų rankų tiesiog išmintinga. Sužinok mūsų šarvuotų durų kainas dabar!