ClickCease

Kuriuos langus pasirinkti?

Kuriuos plastikinius langus pasirinkti? Kurie langai geriausi? Kaip teisingai pasirinkti langus? Kaip neapsirikti perkant langus? Renkatės langus, tačiau bijote suklysti? Surinkote labai daug informacijos, tačiau nežinote kuri svarbiausia? Norite išsiaiškinti ir atsijoti kur svarbūs faktai, o kur tik marketingo gudrybės? Tai klausimai, kurie kamuoja kiekvieną, nusprendusį pagerinti savo būstą. Susipažinkite su informacija, į ką tikrai verta atkreipti dėmesį.

Kuriuos langus pasirinkti?Jūs apsisprendėte keisti namų langus. Pritariame: tai - teisingas sprendimas. Juk pro nesandarius langus prarandama net iki 40 proc. būsto šilumos.

Vadinasi, šildymo kainos kyla, sąskaitos šaltuoju metų laikotarpiu nepaprastai išauga, o namai nuo to nešiltėja, šiluma eina vėjais...

Kaimynų namai vienas po kito puošiasi naujais langais, ir jie mielai dalijasi patirtimi, kokie langai yra geriausi – funkcionalūs, praktiški ir ilgaamžiai plastikiniai, puikiomis statikos bei apkrovų charakteristikomis pasižymintys aliumininiai ar prabangūs, „gyvi“ klijuotos medienos langai? Vienintelio atsakymo nėra, nes visi jie sukurti tenkinti skirtingus poreikius. Langų pasiūla dabar didelė, informacijos, kurią platina langų gamintojai, gausu, todėl patarimų perkančiajam – nors vežimu vežk. Kaip išsirinkti tinkamiausius?

Išmintingiausia – visų išklausyti, bet pasikliauti specialistų patarimais ir pačiam nuspręsti, nes šiuo metu langų pasirinkimas toks didelis, kad už tą pačią prieinamą kainą galima įsigyti ir kokybiškus, ir tokius, kuriais neteks džiaugtis.

Taigi, keletas svarbiausių patarimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis langus. Pagrindinių dalykų yra keletas: stiklo paketas, apkaustai, sandarumas bei lango profilis ir plieno armuotė.

Kuriuos langus pasirinkti?Stiklo paketas. Spręsdami, kokio stiklo paketo pageidausite, pirmiausia turite išsirinkti stiklo rūšį. Tai gali būti paprastas stiklas arba naujos kartos selektyvinis. Selektyvinis stiklas yra padengiamas plonu, beveik nematomu metalų ir metalų oksidų sluoksniu, kuris puikiai sulaiko šilumą. Selektyvinis stiklas yra dedamas tik vidinėje stiklo paketo pusėje, taip jis geriausiai atlieka savo funkciją, kadangi iš patalpos sklindanti šiluma kaip nuo reflektoriaus atspindima atgal į kambarį. Jei, pavyzdžiui, renkatės trijų stiklų stiklo paketą, kuriame du stiklai yra selektyviniai, tiek vidinio stiklo, tieks išorinio stiklo selektyvinė danga turi būti ant vidinės stiklo pusės. Metalo oksidų danga nėra atspari tiesioginiam atmosferos poveikiui, taigi turi būti maksimaliai apsaugota nuo jos.

Nuo stiklo paketo priklauso ne tik tai, kaip optimaliai langai sulaikys šilumą, bet ir kaip gerai praleis šviesą. Reikėtų žinoti, jog rinkdamiesi stiklo paketą taip pat renkatės, kiek šviesos praleis langas ir kiek namų šilumos jis sulaikys. Paprasčiausias yra dviejų stiklų paketas, praleidžiantis apie 82 proc. šviesos, kurio šilumos laidumas - 2,6 W/m2K, kitas variantas, kai derinami kieto selektyvinio padengimo ir minkšto padengimo stiklai. Jų šilumos laidumas - 1,7 W/m2K (stiklo skaidrumas ~81%). Trečiasis variantas – paketas iš paprasto ir minkšto selektyvinio padengimo stiklų. Čia gauname mažesnio skaidrumo - ~75- 77%, bet puikiai sulaikantį šilumą langą – iki - 1,3 W/m2K. Panaudojus argono dujas, galima dar labiau sumažinti lango šilumos laidumą. Tai net 20 procentų pagerina stiklo paketo termoizoliacines savybes. Be to, tokio tipo paketas su selektyviniu stiklu sulaiko net du trečdalius kenksmingų ultravioletinių spindulių ir taip apsaugo patalpas bei jose esančius daiktus nuo kenksmingo ir nepageidaujamo spindulių poveikio.

Specialistai rekomenduoja, kad pats geriausias pasirinkimas, norint įsigyti tikrai šiltą langą, yra stiklo paketas, sudarytas iš trijų stiklų ir dvejų kamerų. Nemažiau svarbu yra ir stiklo paketo storis. Optimaliausiomis termoizoliacinėmis savybėmis pasižymi 48 mm stiklo paketas, vadinasi tarpeliai tarp stiklų turi būti 18 mm. Jei pasirenkamas kitokių apimčių stiklo paketas - tarpeliai tarp stiklų yra mažesni nei 18 mm ir siekia vos 16 mm arba priešingai – yra didesni, 20 mm storio ar daugiau – automatiškai prastėja arba gerėja stiklo paketo šiluminės savybės. Pavyzdžiui, 32 mm storio trijų stiklų stiklo paketas yra nežymiai šiltesnis už 24 mm dviejų stiklų paketą.

Nors šilumos išsaugojimas dažnai yra gerokai aktualiau, ypač gyvenant mūsų klimato zonoje, kartais svarbu pagalvoti apie stiklą, pritaikytą ne tik šaltajam metų sezonui, bet ir vasarai. Jei Jūsų buto ar namo pietinė dalis puošta dideliais langais – pasirūpinkite saulės kontrolės stiklais. Jie karštą dieną apsaugos patalpą nuo saulės kaitros ir leis išlaikyti norimą temperatūrą.

Kuriuos langus pasirinkti?Apkaustai ir visa kita gaminio furnitūra – tai lango patikimumas, stabilumas, tvirtumas ir varstymo funkcionalumas. Tai nors mažiausiai matoma, tačiau bene svarbiausia viso gaminio sudedamoji dalis, lemianti, kaip ilgai džiaugsitės savo naujais langais, kaip patogiai jie funkcionuos, ar juos naudoti, varstyti bus patogu, ar jūsų langai turės tik bazines funkcijas, ar kartu užsakysite ir įvairius būsto saugumo bei komforto priedus. Kuo aukštesnius reikalavimus keliate savo naujam langui, tuo aukštesnės kokybės ir kainos turės būti ir Jūsų lango apkaustai. Pagrindinis kriterijus, į kurį būtina atkreipti dėmesį renkantis lango apkaustus, yra jų reguliavimo galimybės. Paprastesnių modelių, taigi ir pigesni apkaustai dažnai neleidžia reguliuoti lango apatinio vyrio prispaudimo lygio, o tai padidina šalto oro įsiskverbimo į patalpą galimybę ir po kelių metu, langų apkaustams padilus, tarpinėms susipaudus ar varčiai pasikreipus - nebeliks kitos išeities, kaip tik keisti bent jau dalį apkaustų.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į saugumą. Dažnai langai yra silpnoji namo arba buto, esančio žemutiniame aukšte, vieta. Langų sauga yra dvejopa – užtikrinanti vaikų saugumą bei skirta apsaugai nuo įsilaužimo. Pirmuoju atveju pasitelkiamos rakinama rankena arba rankena su mygtuku – suaugusiajam ją atidaryti paprasta, tačiau vaikui – žymiai sudėtingiau. Antrasis atvejis yra labiau komplikuotas, visgi galima pasitelkti įvairius sprendimus, padidinančius gaminio atsparumą įsilaužimams ir saugumą. Langų apkaustuose patartina įmontuoti papildomą furnitūrą, kuri apsaugos Jūsų namus, jei vagys mėgins išgręžti ir pasukti rankeną – po ja įtaisyta grūdinto plieno plokštelė gręžimą jei ne sustabdys, tai bent jau ženkliai apsunkins. Taip pat galima rinktis priešįsilaužimius apkaustus, turinčius ir papildomus langų sukabinimo, užrakinimo taškus, apsaugančios nuo varčios iškėlimo.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad dalis patikimų langų gamintojų vieną ar kelis priešįsilaužiminius mazgus komplektuoja net ir bazinės komplektacijos languose. Būtinai pasidomėkite, ar ši papildoma apsauga bus ir Jūsų languose. Visgi pasitikėti tik gaminio tvirtumu neverta. Daug patikimesnė apsauga yra signalizacinės sistemos įrengimas.

Sandarumas. Svarbu ne tik kokybiškas lango rėmas ir stiklo paketas, bet ir tinkamas jų užsandarinimas. Jei visas Jūsų pastatas, jo sienos - labai sandarūs, tada ir langams turi būti keliami ne mažesni reikalavimai. Tokiu atveju geriausias pasirinkimas yra trejų sandarinimo tarpinių profilių sistema. Ypač - jei langai keičiami bute, kuris yra itin aukštai arba pastate netoli pajūrio. Tai apsaugos patalpas nuo vėjo, stiprių liūčių, kito atšiauresnio klimato poveikio. Pageidaujantiems ypatingo sandarumo ir aukštesnių termoizoliacinių savybių siūloma rinktis langus su didesniu nei įprasta stiklo paketu įgilinimu. Ši technologija apsaugo langus nuo rasojimo esant net itin dideliems temperatūros šuoliams.

Kuriuos langus pasirinkti?Lango profilis - tai kokybiškas plastiko gaminys, turintis gana sudėtingą vidinę strukturą, pilną kamerų, pertvarų, sujungimo elementų ir vandens nutekėjimo kanalų. Visa tai garantuoja lango konstrukcijos tvirtumą, saugo Jūsų langą nuo susikraipymo bei įvairių deformacijų ir užtikrina, kad esant stipriam atmosferos poveikiui dėl lietaus ar kondensacijos viduje atsiradusi drėgmė saugiai ir patikimai ištekės atgal į išorę. Vienas svarbiausių klausimų, į kurį reikia atsakyti renkantis lango profilį, yra kamerų skaičius. Galima rinktis 3, 4, 5, 6 ar net 8 kamerų langus. Nors pasirinkimas itin platus, specialistai siūlo apsistoti ties viduriu ir keičiant langus senos statybos bute rinktis 5 kamerų profilį, kadangi jis gali patenkinti daugumos pirkėjų lūkesčius, puikiai tinka mūsų klimato sąlygomis ir yra santykinai nebrangus. Didesnio kamerų skaičius rinktis neverta, kadangi jam didėjant lango šilumos varža kinta labai nežymiai.

Siekiant maksimalaus ilgaamžiškumo langų profiliai yra sustiprinami cinkuoto plieno armuote. Armatūros tvirtumas priklauso nuo jo formos bei storio. Siekiant kuo geresnių lango termoizoliacinių savybių vengiama naudoti uždaro kontūro metalo armuotę. Kai kuriose langų sistemose plieno armuotę keičia termoizoliacinė armuotė iš kompozicinių medžiagų – taip mažinamas šilumos pralaidumas. Nors reklamose dažnai teigiama priešingai, visgi išsireiškimas "kuo daugiau - tuo geriau", kalbant apie armuotę - netinka. Didesnis metalo kiekis didina apkrovimą langų apkaustams, mažina termoizoliacines savybes, sukurdamams papildomus šalčio tiltus.

Daugelis pirkėjų pirmiausia domisi kaina, tačiau reikia nepamiršti, jog ne visada pirkdami brangiausius langus gausite tikrai geriausius. Patirtis liudija, jog išmintingi klientai visada randa ir sąžiningus pardavėjus, siūlančius patikimų gamintojų gaminius, kurioje dera geras kainos ir kokybės santykis. Todėl vienas iš pagrindinių patarimų – pasidomėti, ar jūs bendraujate su tikrai aukštos kvalifikacijos meistrais ir konsultantais, ar langų pardavėjai siūlo jums sertifikuotą prekę, kokia kontrolės sistema veikia langus gaminančioje įmonėje. Nepagailėkite laiko ir pasidomėkite įmonės buvusių klientų atsiliepimais. Tikrai laimėsite, jeigu langų montavimą patikėsite specialistams ir nebandysite šių darbų atlikti patys. Tokie bandymai taupyti retai kada pasiteisina.

Ir dar vienas svarbus dalykas – visada skaitykite sutartį, prieš ją pasirašydami. Kuo skiriasi sąžiningi gamintojai nuo tų, kuriems svarbiausia – gaminį parduoti, o paskui – nors ir tvanas? Sąžiningi gamintojai dirba ilgai, ir Jų požiūris į savo darbą, atsakomybę ir Klientus būtini būna pastebėtas ir įvertintas. Taip pat jie perspėja pirkėją ne tik apie pasirinktų langų privalumus, bet ir apie jų trūkumus: rasojimą, saugumo lygį, spalvos kitimą. Jeigu visa tai nutylima arba į savo klausimus negaunate jus tenkinančių atsakymų, prieš pasirašydami sutartį, dar kartą pagalvokite.

Sužinok KAINAS dabar!

Kainos skaičiuoklės

Jei norite sužinoti kainas, pasinaudokite šia langų ir durų kainos skaičiuokle. Nurodykite pageidaujamą sistemą, papildomus priedus, funkcijas bei matmenis ir sužinosite, kiek kainuos Jūsų pageidaujami gaminiai.

Išsikvieskite matuotoją

Jei dabar skubate ir neturite laiko gilintis - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir išsikvieskite mūsų specialistą konsultacijai bei nemokamam angų matavimui. Tik išsikvieskite, ir toliau viską atliksime mes.

Pateikite užklausą

Jei gaminių daug, jie sudėtingi, reikalaujantys patirties bei išmanymo - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir pateikime mums savo projekto, langų ar balkono brėžinius bei nuotraukas. Toliau viską atliksime mes patys.

Kiti lankytojai taip pat susidomėjo:
Kokios plastikinių langų kainos? Kartu su balkonų stiklinimo sistemomis kartu užsakomi ir keičiami viso namo ar buto langai bei balkono stiklinimo sistemos. Rinktis viską iš vienų rankų tiesiog išmintinga. Sužinok mūsų langų kainas dabar!
Kokios šarvuotų durų kainos? Kartu su balkonų stiklinimo sistemomis labai dažnai kartu užsakomos ir keičiamos namo ar buto išorinės (pagrindinės) durys. Rinktis viską iš vienų rankų tiesiog išmintinga. Sužinok mūsų šarvuotų durų kainas dabar!